Logo Top

Arway 12,8M

 
Predĺženou verziou mezimestského autobusu Arway s dĺžkou 12M je model Arway v prevedení 12,8M. Splňuje požiadavky dopravcov, ktorí chcú prevádzkovať vozidlo v rámci linkovej regionálnej dopravy, ako aj dopravcov, ktorí požadujú vozidlo pre využitie v kombinovanej prevádzke.
 
Arway
 
Arway má za sebou veľmi úspešný nástup na trh mezimestských autobusov. Je zosobnením priania Irisbusu pokračovat v nastúpenom kurze neustáleho zdokonaľovania. O tom svedčí použitý systém odpruženia, moderné nápravy, brzdový systém alebo používaný systém radenia. Na vozidle Arway sú zastúpené osvedčené komponenty i najmodernejšie technológie, ako napríklad elektrické zväzky systému Multiplex, kterými sú vybavené mechanické komponenty alebo zobrazovanie závad a porúch na displeji.
 
Aby si mohli všetci cestujúci bez rozdielu užívať priateľskú cestovnú atmosféru, ponúka Arway dvíhaciu rampu, ktorú isto ocenia osoby so zníženou pohyblivosťou. Táto rampa je súčasťou plošiny, ktorá sa nachádza oproti stredným dverám. S ohľadom na zajistenie zvýšenej bezpečnosti cestujúcich boli pri vývoji Arwaya dodržané tie najprísnejšie bezpečnostné normy a predpisy.
 
Pracovisko vodiča je nielen funkčné, ale vyznačuje sa i vysokým užívateľským pohodlím. Rad funkcií s nastaviteľnými parametrami v závislosti na telesnej stavbe vodiča je zárukou jeho pohodlia pri riadení vozidla.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 
Dĺžka 12 742 mm
Šírka 2 550 mm
Výška (bez klimatizácie) 3 395 mm
Celková hmotnosť 18 000 kg
Počet miest na sedenie 59, 57, 55, 53

 

POHONNÁ JEDNOTKA

Motor Iveco Cursor 8, Euro 4
Max. výkon 243 kW (330k) pri 2 050 ot/min
Krútiaci moment 1 500 Nm pri 1 125 - 1 600 ot/min
Prevodovka ZF 6S.1600
- mechanická, šesťstupňová s posilovačom riadenia

 
 

 

Technické podrobnosti
 
 
©2007 Corex s.r.o.