Logo Top

Arway 12M

 
Arway je určený pre diaľkovú medzimestskú a linkovú dopravu. Tento model je prvým z novej rady vozidiel Irisbusu, ktoré majú postupne nahradiť staršie typy autobusov vybavených motormi Euro 3 a zároveň sa jedná o prvý model Irisbusu, ktorý má zabudovanú pohonnú jednotku spĺňajúcu emisnú normu Euro 4.

Arway

Arway je dôkazom, že Irisbus kladie na pohodlie cestujúcich i na komfortné riešenie pracoviska vodiča veľký dôraz. Pre model Arway sú charakteristické nízke prevádzkové náklady, optimálna spotreba, zvýšené úsilie o ochranu životného prostredia i vysoká prevádzková spoľahlivosť a bezporuchovosť.
 
Aby si mohli všetci cestujúci bez rozdielu užívať priateľskú cestovnú atmosféru, ponúka Arway dvíhaciu rampu, ktorú isto ocenia osoby so zníženou pohyblivosťou. Táto rampa je súčasťou plošiny, ktorá sa nachádza oproti stredným dverám. S ohľadom na zajistenie zvýšenej bezpečnosti cestujúcich boli pri vývoji Arwaya dodržané tie najprísnejšie bezpečnostné normy a predpisy.
 
Pracovisko vodiča je nielen funkčné, ale vyznačuje sa i vysokým užívateľským pohodlím. Rad funkcií s nastaviteľnými parametrami v závislosti na telesnej stavbe vodiča je zárukou jeho pohodlia pri riadení vozidla.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 
Dĺžka 11 991 mm
Šírka 2 550 mm
Výška (bez klimatizácie) 3 395 mm
Celková hmotnosť 18 000 kg
Počet miest na sedenie 55, 53, 51, 49

 

POHONNÁ JEDNOTKA

 
Motor Iveco cursor 8, Euro 4
Max. výkon 243 kW (330k) pri 2 050 ot/min
Krútiaci moment 1 500 Nm pri 1 125 - 1 600 ot/min
Prevodovka ZF 6S.1600
- mechanická, šesťstupňová s posilovačom riadenia

 

Technické podrobnosti
 
 
©2007 Corex s.r.o.