Logo Top

Crossway 12M

 
Novinkou na trhu mezimestských autobusov je Crossway. Je výsledkom novej technológie, vysokej kvality, spoľahlivosti a nápaditosti.

Crossway

Linkový autobus Crossway kladie dôraz predovšetkým na bezpečnosť. Preto bol Crossway koncipovaný, rovnako ako celý výrobkový rad Irisbusu, v súlade s najprísnejšími európskymi normami. Na exponovaných miestach je vybavený trojbodovými bezpečnostnými pásmi, ostatné sedadlá cestujúcich sú vybavené dvojbodovými bezpečnostnými pásmi.
 
Antikorózna ochrana karosérie linkového vozidla Crossway spočíva v spojení chromového povrchu a namáčaní v kataforéze.
Úplne nový je i interiér vozidla, který navodzuje pocit harmonie a vyváženosti, a to predovšetkým vďaka dokonalej prepracovanosti každého detailu. Dokonale zladené sú farby podlahových krytín, design obložení bočných stien a stropu, nový tvar stĺpikov a madiel, nová koncepcia strechy a zcela nové riešenie úložného priestoru pre batožinu.
 
Veľmi dôležité je samozrejme pohodlie vodiča. Vozidlo je vybavené radiacou pákou s pneumatickým posilovaním (na prianie zákazníka je dodávaná automatická prevodovka). Vodič má k dispozícii v sériovej ponuke tiež široké zpetné zrkadlo s rozšířeným uhlom videnia, doplňujúci úložný priestor na bočnom pulte, odnímateľný nosič batožiny, ventilátory zabudované do palubnej dosky, ukazovatele vonkajšej teploty a slnečnú clonu.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 
dĺžka 11 995 / 12 760 mm
šírka 2 550 mm
výška (bez klimatizácie) 3 395 mm
celková hmotnosť 18 000 kg
počet miest na sedenie 53, 49 / 57, 53

 

POHONNÁ JEDNOTKA

 
motor Iveco Tector 6, Euro 4
max. výkon 220 kW pri 2 500 ot/min
krútiaci moment 1050 Nm pri 1 250 - 1850 ot/min
prevodovka ZF S6.1200
- mechanická, šesťstupňová

 

 
Technické podrobnosti
 
 
©2007 Corex s.r.o.